Чому гінеколога рекомендовано відвідувати 1 раз на рік
Піклуватися про себе не так складно. Досить почати з елементарних речей, наприклад, планового щорічного походу до гінеколога. Відвідування «жіночого» лікаря один раз на рік без будь-яких симптомів – оптимальна частота, щоб контролювати стан і функціонування статевої системи.
Для чого потрібен профілактичний огляд у фахівця? Справа в тому, что багато гінекологічних захворюваннь на ранній стадії розвіваються безсимптомно, тому виявиті їх можна тільки на прийомі у лікаря.
Це такі порушення, як:
- Рясні місячні. Надмірна втрата крові сприяє розвитку залізодефіцитної анемії, а це – причина ламкості волосся і нігтів, проблем з травною і серцево-судинною системою;
- Зміни структури слизової оболонки шийки матки, які без належного лікування можуть перероджуватися в злоякісні утворення;
- Захворювання органів малого тазу і т.д .;
- Передракові і ракові захворювання.
Прийом гінеколога включає огляд пацієнтки на кріслі, УЗД, кольпоскопію, аналіз мазка на мікрофлору. Це мінімальний набір діагностичних процедур, який дозволить вчасно виявити проблему і почати лікування.
Автор: Наталя Прасол
Лікар акушер-гінеколог. Більше 10 років досвіду.